www.biobeauty.cz

LOGONA Lavaerde/Rhassoul - návod k použití

Výrobce:
Logona
Dostupnost:
SKLADEM
Cena za ks bez DPH
0,- Kč
Cena za ks včetně DPH
0,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.

L´ORIGINAL LAVAERDE (GHASSOUL)

KOSMETIKA BEZ TENSIDU

 


Od roku 2001 existuje mezinárodně uznávaná ochranná známka „ Kontrolovaná přírodní kosmetika, kterou po splnění přísných kritérií uděluje každému přírodnímu produktu mezinárodní institut Ecocontrol.

Kritéria, která musí splňovat výrobek užívající ochranou známku

„Kontrolovaná přírodní kosmetika“

·   Rostlinné suroviny pochází pokud je to možné z kontrolovaného biologického pěstování nebo certifikovaného sběru ve volné přírodě

·        Je povoleno použití prokazatelně neškodných minerálních látek

·        Důsledné nepoužívání syntetických barviv, konzervačních látek, syntetické parfemace, ethoxylenových  surovin, silikonů, parafínu, vazelíny a další ropných produktů

·        Výrobky ani výchozí suroviny nejsou testovány na zvířatech. Nesmí se používat suroviny z mrtvých zvířat (zvířecí kolagen, tuk z norka, vorvaňovina  apod.)

·        Suroviny využitelné s omezením: emulgátory a tensidy. Povolené jsou pouze ty, které se vyrábí z rostlinných tuků, olejů a vosků, z lecitinu, lanolinu, včelího vosku, rostlinných cukrů a škrobů, rostlinných bílkovin

·        Není povoleno použití radioaktivního ozáření k zajištění mikrobiální čistoty

·        Transparentní výrobní postupy. Deklarace všech použitých surovin

·        Nepoužívání geneticky manipulovaných rostlin

·        Důraz na ekologickou únosnost výroby a recyklovatelnost všech použitých obalových materiálů

L´ORIGINAL LAVAERDE MINERÁLNÍ KOSMETIKA BEZ TENZIDŮ  ANEB TROCHA ALCHYMIE PRO TY, CO MAJÍ RÁDI ALTERNATIVU.

 L´Original LavaErde je přírodní směs jílu usazená v moři na území dnešního Maroka (pohoří Atlas) přibližně před 60-70 miliony. Přestože to její název naznačuje, směs L´Original LavaErde není vulkanického původu. Název je odvozen z latinského slova Lavare = mytí, umývání a  německého slova Erde = země, půda. V severní Africe byla tato směs po mnoho staletí užívána jako tradiční prostředek pro očistu pokožky a vlasů. Byla také velmi oblíbeným zbožím, které dovážely velbloudí karavany ze saharské oblasti do Indie.

Také v současné době má v Maroku význam, je tradiční součástí věna marockých nevěst, a marocký král vlastní dokonce soukromý důl, sloužící pouze pro potřeby jeho dvora.

Alternativa bez tenzidů k šamponu a mýdlu.

 U produktů obsahujících tenzidy - šampon a mýdlo, se čistící účinek zakládá na snížení povrchového napětí vody, kdy se nečistota a mastnota odloučí a opláchne.

Čistící účinky lavaerde se naproti tomu zakládají na fyzikálním mechanismu. Lavaerde nebo-li  rhassoul, jak se ji říká v Maroku, se skládá z iontů křemíku a magnesia, stejně jako z oxidů železa a vápníku. Při spojení s vodou se vytvoří příjemná gelová konzistence. Jemné částečky lávové země mají vlastnost „nasát“ nečistotu a přebytečný maz jako savý papír. Díky této jedinečné vlastnosti se pokožka a vlasy nikdy úplně neodmastí, jako tomu bývá u zvlášť agresivních produktů s tenzidy. Tím lavaerde nepoškodí přirozený ochranný kyselý film pokožky a nedráždí mazové žlázky.

 Lavaerde má mnoho předností:

-         nedráždí a pokožka ji velmi dobře snáší

-         vlasy a pokožku umyjete bez poškození ochranného filmu

-         po umytí jsou vlasy hedvábně měkké, lesklé a pružné

-         při pravidelném používání se prodlužují intervaly mezi jednotlivým mytím vlasů

-         je naprosto šetrná k životnímu prostředí, neobsahuje nic co by zatěžovalo odpadní vody

 L´Original Lavaerde pro  rozdílné potřeby vlasů:

Lavaerde je především výborný čistící a mycí prostředek pro každý typ vlasů. Její zvláštní vlastnosti pomohou dostat jednotlivé problémy s vlasy pod kontrolu. Pokud máte lupy nebo mastné vlasy (nebo obojí) můžete dlouhodobě korigovat tyto problémy díky šetrným mycím schopnostem lavaerde, protože Vám nikdy úplně neodmastí a nepodráždí vlasovou pokožku.

Při citlivé a podrážděné pokožce hlavy je lavaerde nedráždivý a velmi jemný mycí prostředek a při velmi jemných „létavých“ vlasech vlasy konečně dostanou plnost a lesk.

 POZOR PŘEKVAPENÍ !!! Při spojení s vodou se prášek přemění na příjemnou gelovou konzistenci. Pravděpodobně si budete muset na používání lavaerde zvyknout. Na počátku budete možná postrádat pěnivý efekt, nakonec však budete muset uznat, že pocity napětí na pokožce se po mytí lávovou zemí neobjeví. Po umytí vlasů budou vlasy pevnější než po umytí běžným šamponem a po uschnutí zjistíte, jak měkké a lesklé vlasy mohou být. Tak vydržte, vaše vlasy a pokožka se Vám odmění.

 

Čistá L´Original Lavaerde v práškové podobě (300g, 1000g)

pro vlasy a pokožku připravuje následovně: 

Potřebujete jen trochu vody. Hotová pasta se jednoduše nanese na pleť, která se má vyčistit, nechá krátce působit a poté se opláchne čistou vodou. Pasta pleť nenapíná a nedráždí. Obsažené minerály dostatečně harmonizují funkci pleti.

·        pro středně dlouhé vlasy: rozmíchejte 1-2 zarovnané lžíce lávové země zhruba polovinou hrnečku teplé vody, tím vám vznikne sametově tekutá kaše, tuto kaši nechejte krátkou dobu odstát. Pokud máte suché vlasy doporučujeme přidat do směsi několik kapek oleje (např. měsíčkový nebo jojobový). Rozdělte směs na mokré vlasy a jemně masírujte, nechejte krátce působit a důkladně opláchněte teplou vodou. Jedno umytí stačí. Pak můžete nanést na vlasy kondicionér pro lepší rozčesání. Vlasy sušíme obvyklým způsobem.

·        k mytí obličeje a těla: se lavaerde také rozmíchává a také zde můžete přidat dle potřeby pár kapek oleje. Rozmíchaná se jednoduše nanese na vlhkou pokožku a opláchne. Je vhodná jak pro pleť přecitlivělou a suchou tak i pro nečistou a mastnou. Mimochodem děti mytí s lávovou zemí velmi baví. 

 

Bílá L´Original Lavaerde prášek 150g  minerální mycí zem bez tenzidů je vhodná při citlivé a suché pleti, stejně jako při jemných a slabých vlasech. LOGONA Bílá Lavaerde prášek je bez jakýchkoliv přísad. Mycí zem je obzvlášť jemná, nedráždivá a myje bez ovlivnění ochranného filmu nebo pH hodnoty pokožky a bez narušení přirozeného ochranného filmu vlasů.

Bílá Lavaerde je bohatá na kaolín – velmi jemný, bez železitý a proto velmi světlý minerál.  Slovo kaolín je odvozeno od názvu čínské vesnice Gaolin, kde byla bílá lavaerde objevena.

 

L´Original Lavaerde mycí pasta - varianty k okamžitému použití

 

 

 

 

 

 

L´Original Lavaerde Patchouli mycí krém 200g  minerální mycí zem bez tenzidů je vhodná při citlivé nebo nečisté pleti, při citlivé pokožce hlavy, stejně jako při tvorbě lupů a mastných vlasech.

Návod k použití: naneste na dobře navlhčenou pokožku nebo vlasy, nechejte krátce působit a důkladně opláchněte. Druhé mytí není již nutné. Po použití doporučujeme Kondicionér Pšeničný protein nebo Kondicionér spray s přírodním betainem. Při zvláštní péči doporučujeme použít vlasovou kúru Jojoba.

 

 

 

Bílá L´Original Lavaerde Lotosový květ mycí krém 200g  minerální mycí zem bez tenzidů je vhodná při citlivé a suché pleti, stejně jako při jemných a slabých vlasech.

Návod k použití: mycí pastu ve velikosti vlašského ořechu do navlhčených vlasů (při střední délce), nechejte krátce působit a důkladně opláchněte teplou vodou. Druhé mytí není nutné.

 

 

 

 

 

 

Výhradní zastoupení: BioBeauty s.r.o.

Biokosmetika

Slezská 6, Praha 2

Otevřeno: Po-Pá 10-18 hodin

tel. 775 280 362

 

e-mail:

 

info@biobeauty.cz

 

  


www.biobeauty.cz
Provozovatel:
BioBeauty s.r.o.
U Pazderek 228/15
181 00 Praha 8
IČ: 26697700
DIČ: CZ26697700
informace:
objednavky@biobeauty.cz
775 280 362

Jak nakupovat
Doprava a platba
Kontakt