www.biobeauty.cz

Yellow & Blue Změkčovač vody

EAN:
8594165005601
Výrobce:
Yellow&Blue
Dostupnost:
externí sklad
Cena za ks bez DPH
98,- Kč
Cena za ks včetně DPH
119,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.
V mnoha domácnostech teče z kohoutku tvrdá voda, která při praní způsobuje vyšší spotřebu pracího prostředku a šednutí prádla. Se změkčovačem se můžete obou těchto problémů zbavit.

1 kg / 

Co to je a jak to funguje? Změkčovač tvoří směs minerálních a organických látek, které mají schopnost na sebe navázat minerály a tím upravit tvrdost vody. Účinná látka pracího prostředku v takto upravené vodě namísto minerálů na sebe váže pouze nečistoty z prádla. V textilu se navíc neusadí sraženiny, které se projevují jako zaprání a šednutí.

K čemu se používá? Změkčovač vody výrazně zlepšuje výsledky praní v tvrdé vodě. Snižuje spotřebu pracího prostředku a omezuje usazování sraženin v textilu (zaprání a šednutí prádla) a v pračce (týká se zejména praní v mýdlových pracích prostředcích - mýdlové vločky, mýdlový sliz).

Jak se používá?
Tvrdost vody jednoduše určíte testovacím páskem. Pokud vodu nemáte z vlastního zdroje, podrobnější informace o její kvalitě a složení můžete získat u příslušné vodohospodářské společnosti. Podle tvrdosti vody nastavte dávku změkčovače i pracího prostředku (stačí udělat pouze jednou, tvrdost vody zůstává v jedné lokalitě během let stejná).

Změkčovač nasypte do zásobníku na prací prášek spolu s pracím prostředkem. Dávkování na 4-5 kg prádla:
TVRDOST VODY PODLE TESTOVACÍHO PÁSKU:
K pracímu gelu YELLOW & BLUE přidat:
K pracímu prášku YELLOW & BLUE přidat:
K mýdlovým vločkám YELLOW & BLUE anebo mýdlovému slizu přidat:
Měkká >4°dH - 20 g/1 vrchovatá polévková lžíce
Středně tvrdá >8,4°dH - 20 g/1 vrchovatá polévková lžíce, 50 g /2,5 vrchovatých polévkových lžic,
Tvrdá >14°dH - 40 g/2 vrchovaté polévkové lžíce, 50 g /2,5 vrchovatých polévkových lžic, 60 g/3 vrchovaté polévkové lžíce

Možná vám vrtá hlavou: Je změkčovač ekologický? V našem změkčovači používáme minerální (zeolit, uhličitan sodný) a organické látky (citran sodný). Zeolity jsou změkčovače přírodního původu, jsou složkou jílů, a mají schopnost vázat zejména hořčík a vápník, nejčastější původce tvrdosti vody. Samy jsou nerozpustné a stávají se jednou ze složek kalu usazeného v čističkách. Uhličitan sodný je soda na praní, citran sodný se používá i v potravinářství.

Složení: > 30 % zeolit, uhličitan sodný; 15-30 % citronan sodný

Bezpečnost: VAROVÁNÍ. Způsobuje vážné podráždění očí. Uchovávejte mimo dosah dětí. PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Přetrvává-li podráždění očí: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření.

Likvidace: použitý obal po vypláchnutí odevzdejte do tříděného komunálního odpadu, zbytek nespotřebovaného výrobku odstraňte s přebytkem vody do kanalizace.

Neperte (se) s tvrdou vodou: Zaprané a zašedlé prádlo, vyšší spotřeba pracích prostředků, zanášení topného tělesa pračky – pokud perete v tvrdé vodě, nejspíše jste se už s těmito nepříjemnostmi setkali. Pomoc je přitom jednoduchá, stačí používat změkčovač vody.
Úplným základem je zjistit, jak kvalitní voda vám doma teče z kohoutku. Pokud jste napojeni na vodovod, na webu příslušné vodohospodářské společnosti bývají k dispozici podrobné rozbory. V případě vlastního zdroje postačí orientační zkouška s pomocí TESTOVACÍHO PÁSKU. Na tvrdou vodu upozorňují i usazeniny v rychlovarné konvici nebo neochotně pěnící mýdlo.

Usazeniny v prádle i v pračce: Jakmile víme, s jak kvalitní vodou máme co do činění, můžeme začít jednat. Tvrdá voda obsahuje rozpuštěné minerály (zejména vápník a hořčík, ale i hliník a železo), které se při praní sráží s účinnými látkami pracích prostředků a usazují v textilu i v pračce. Vůbec nejvíce je to patrné u mýdlových pracích prostředků (mýdlové vločky a sliz).
Konvenční prací přípravky většinou automaticky obsahují i změkčovače vody (fosfonáty, EDTA, NTA ). Protože jsou tyto látky neoddělitelnou součástí prášku či gelu na praní, zbytečně se používají také v domácnostech, které s tvrdou vodou nemají potíže.

Dávkování na míru: Proto je v řadě ekologické drogerie Změkčovač vody samostatný produkt, jehož dávkování si nastavíte přesně podle vašich potřeb. Změkčovač vody YELLOW & BLUE obsahuje směs minerálních a organických látek (zeolit, uhličitan sodný – prací soda, citran sodný). Zeolity jsou přirozenou složkou jílů. Mají schopnost vázat na sebe minerály, zejména hořčík a vápník, které pak již neblokují účinky pracích prostředků a neusazují se v prádle ani pračce.
Potřebné množství změkčovače stačí nasypat do zásobníku na prací prostředek. Prádlo je mnohem lépe vyprané a měkčí na dotek, není nutné používat tolik pracích prostředků. Změkčovač vody neobsahuje ropné deriváty, fosfonáty, syntetickou parfemaci ani barviva a není testovaný na zvířatech.

Náš tip: Minerálních usazenin v pračce, myčce nádobí, toaletě, kávovaru i rychlovarné konvici vás snadno zbaví ODSTRAŇOVAČ VODNÍHO KAMENE.


www.biobeauty.cz
Provozovatel:
BioBeauty s.r.o.
Slezská 12
120 00 Praha 2
IČ: 26697700
DIČ: CZ26697700
informace:
objednavky@biobeauty.cz
775 280 362

Jak nakupovat
Doprava a platba
Kontakt