www.biobeauty.cz
+420 775 280 362
info@biobeauty.cz
Slezská 12 Praha 2

Yellow & Blue Regenerační sůl do myčky na nádobí

EAN:
8594165005618
Výrobce:
Yellow&Blue
Dostupnost:
SKLADEM
Cena za ks bez DPH
41,- Kč
Cena za ks včetně DPH
50,- Kč

Čistá hrubozrnná sůl v potravinářské kvalitě pro údržbu iontového výměníku domácích myček nádobí.

1 kg / 50,- Kč

Co je to a jak to funguje? Čistý 100% chlorid sodný, bez příměsí jódu, fluoru a protihrudkujících látek přidávaných do běžné stolní soli. Sodík v soli obsažený pomáhá k tzv. regeneraci iontového výměníku, který zachycuje ionty vápníku a hořčíku a tím změkčuje mycí vodu.
 
K čemu se používá?
k zamezení tvorby usazenin na nádobí a skle
do všech druhů domácích myček
 
Jak se používá?
doplňujeme do zásobníku myčky po rozsvícení kontrolky
jak správně udržovat myčku na nádobí se dočtete v záložce Časté otázky
 
Vrtá vám hlavou? Je do myčky lepší jemná nebo hrubozrnná sůl?
Setkáváme se s názorem, že hrubozrnná sůl je do myčky lepší, protože nemizí ze zásobníku tak rychle jako jemná.
 
PORADNA.
CO ZPŮSOBUJE BÍLÝ POVLAK NA NÁDOBÍ A JAK SE HO ZBAVIT?
Povlak je způsoben usazenými minerály z vody. Je nutné používat Oplach - leštidlo, pravidelně doplňovat Regenerační sůl a čistit filtr i celou myčku.
 
Pokud zůstává na nádobí bílý povlak, máme vyzkoušeno, že pro lepší výsledek mytí někdy stačí ubrat leštidlo. Nastavení dávkování leštidla se liší myčka od myčky. U některých značek je nutné se poradit s návodem, která tlačítka v jakém pořadí mačkat, neboť intuitivně na to přijít takřka nelze.
 
JAK ČISTIT MYČKU NÁDOBÍ?
Pro optimální výsledek ekologického používání myčky na nádobí je třeba spotřebič pravidelně čistit. Četnost si odvodíme podle toho, jak často myčku používáme, jak máme tvrdou vodu a jak ušpiněné nádobí do ní dáváme. Bývá to 1x měsíčně nebo i 1x za týden.
 
Čistíme filtr myčky, který po vyjmutí otřeme suchou papírovou utěrkou, jednou za čas jej propláchneme v lázni z horké vody s rozpuštěným práškem PUER.
 
Velký vliv na kvalitu mytí má čistota ramen. Je velmi vhodné jednou za čas je vymontovat a propláchnout vodou pod tlakem - děláme to tak, že odmontujeme sprchovou hlavici a do otvoru ramene myčky pustíme proud vody. Pokud ramena nečistíte pravidelně, možná se budete divit, až to uděláte poprvé, co vše se v nich nachází a znemožňuje průtok vody.
 
K celkovému čištění myčky použijeme bělicí prášek PUER, spolu s Odstraňovačem vodního kamene. Stačí po lžíci od každého nasypat na dno a myčku bez nádobí zapnout na celý mycí cyklus na maximální teplotu.
 
JAKOU TEPLOTU VODY NASTAVIT? Pokud používáme prostředky bez enzymů, jako jsou ty naše, nastavujeme vyšší teploty. Obdobně jako u praní v pračce, považujeme ekologický dopad zvýšení teploty oproti dopadu používání syntetických a toxických prostředků za výrazně přijatelnější. Finanční náklady na zvýšení teploty máme prozkoumané u pračky, kde 10 °C znamená cca 70 halířů.
 
PŘECHÁZÍM Z KONVENČNÍCH PROSTŘEDKŮ DO MYČKY NA EKO PROSTŘEDKY - JE TŘEBA TO NĚJAK ŘEŠIT? Začínáme vyčištěním myčky (popsáno výše). Oplach doplníme do zásobníku, až dojde, sůl také.Je do myčky lepší jemná nebo hrubozrnná sůl?
 


www.biobeauty.cz
Provozovatel:
BioBeauty s.r.o.
Slezská 12
120 00 Praha 2
IČ: 26697700
DIČ: CZ26697700
informace:
info@biobeauty.cz
775 280 362

Jak nakupovat
Doprava a platba
Kontakt