Leštidlo brání vytváření bílého povlaku z minerálních usazenin na nádobí. Na rozdíl od konvenčních leštidel neobsahuje optické rozjasňovače a syntetické vůně.
1 kg / 135,- Kč
Co je leštidlo a jak funguje?
Je to důležitá součást eko mytí v myčce. Obsažená kyselina citronová, líh a rostlinné mýdlo pomáhají rozpouštět minerální usazeniny z vody na nádobí po mytí v myčce. Díky svému jednoduchému složení bez syntetických parfému a rozjasňovačů bude jídlo a pití chutnat, tak jak má. Vinná sklenička s razantní vůní „citronu“ není to pravé ořechové, že?
K čemu použít?
brání vytváření bílého povlaku na nádobí, do všech typů domácích myček
Jak použít?
Doplňujeme při rozsvícení kontrolky podle návodu výrobce myčky.
Samotné dávkování provádí myčka při každém mycím procesu.
Když je na nádobí bílý povlak.
Pokud se po umytí na skle vyskytují usazeniny z vody, je potřeba upravit dávkování leštidla podle návodu k myčce a podle stupně tvrdosti vody. Nejprve zkuste dávkování leštidla snížit na minimum a pak postupně přidávat, dokud se nedostanete na optimální výsledek.
Jak správně celkově udržovat myčku na nádobí se dočtete v záložce poradna.
Složení / INCI: 15 - 30 % kvasný líh, 5 - 15 % kyselina citronová, < 5 % neionický rostlinný tenzid
Nutné bezpečnostní texty.
VAROVÁNÍ. Hořlavá kapalina a páry. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Chraňte před teplem, horkými povrchy, jiskrami, otevřeným ohněm a jinými zdroji zapálení. Zákaz kouření.
PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Skladujte na dobře větraném místě. Uchovávejte v chladu.
Likvidace: použitý obal po vypláchnutí odevzdejte do tříděného komunálního odpadu, zbytek nespotřebovaného výrobku odstraňte s přebytkem vody do kanalizace.
Chemický minimalismus: Suroviny pro produkty Yellow & Blue jsou voleny tak, aby představovaly co nejmenší zátěž pro zdraví lidí i planety. Při výrobě produktů je používána revitalizovaná voda, jsou netestovány na zvířatech, výrobky neobsahují ropné deriváty, chlór, syntetickou parfemaci ani barviva.
Otázky.
CO ZPŮSOBUJE BÍLÝ POVLAK NA NÁDOBÍ A JAK SE HO ZBAVIT?
Povlak je způsoben usazenými minerály z vody. Je nutné používat Oplach - leštidlo, pravidelně doplňovat Regenerační sůl a čistit filtr i celou myčku.
Pokud zůstává na nádobí bílý povlak, máme vyzkoušeno, že pro lepší výsledek mytí někdy stačí ubrat leštidlo. Nastavení dávkování leštidla se liší myčka od myčky. U některých značek je nutné se poradit s návodem, která tlačítka v jakém pořadí mačkat, neboť intuitivně na to přijít takřka nelze.
JAK ČISTIT MYČKU NÁDOBÍ?
Pro optimální výsledek ekologického používání myčky na nádobí je třeba spotřebič pravidelně čistit. Četnost si odvodíme podle toho, jak často myčku používáme, jak máme tvrdou vodu a jak ušpiněné nádobí do ní dáváme. Bývá to 1x měsíčně nebo i 1x za týden.
Čistíme filtr myčky, který po vyjmutí otřeme suchou papírovou utěrkou, jednou za čas jej propláchneme v lázni z horké vody s rozpuštěným práškem PUER.
Velký vliv na kvalitu mytí má čistota ramen. Je velmi vhodné jednou za čas je vymontovat a propláchnout vodou pod tlakem - děláme to tak, že odmontujeme sprchovou hlavici a do otvoru ramene myčky pustíme proud vody. Pokud ramena nečistíte pravidelně, možná se budete divit, až to uděláte poprvé, co vše se v nich nachází a znemožňuje průtok vody.
K celkovému čištění myčky použijeme bělicí prášek PUER, spolu s Odstraňovačem vodního kamene. Stačí po lžíci od každého nasypat na dno a myčku bez nádobí zapnout na celý mycí cyklus na maximální teplotu.
JAKOU TEPLOTU VODY NASTAVIT?
Pokud používáme prostředky bez enzymů, jako jsou ty naše, nastavujeme vyšší teploty. Obdobně jako u praní v pračce, považujeme ekologický dopad zvýšení teploty oproti dopadu používání syntetických a toxických prostředků za výrazně přijatelnější. Finanční náklady na zvýšení teploty máme prozkoumané u pračky, kde 10 °C znamená cca 70 halířů.
PŘECHÁZÍM Z KONVENČNÍCH PROSTŘEDKŮ DO MYČKY NA EKO PROSTŘEDKY - JE TŘEBA TO NĚJAK ŘEŠIT?
Začínáme vyčištěním myčky (popsáno výše). Oplach doplníme do zásobníku, až dojde, sůl také.