www.biobeauty.cz

SOZOLE ROSE Éterický olej Šalvěj lékařská

EAN:
808857783394
Výrobce:
SOZOLE ROSE
Dostupnost:
externí sklad
Cena za ks bez DPH
156,- Kč
Cena za ks včetně DPH
189,- Kč
Tento produkt nelze momentálně objednat.

100% Éterický Olej Šalvěj lékařská Bylinná vůně s kafrovými podtóny tohoto éterického oleje je spojována s energetickou očistou. Toto vnímání sahá hluboko do historie. Již ve starověkém Římě byla šalvěj lékařská využívána při náboženských obřadech k odháněné zlých sil. Používá se také jako střední tón v parfumerii.

10 ml

Éterický olej Šalvěj lékařská posiluje nervy, koncentraci a paměť. Upevňuje a uklidňuje mysl. Ulevuje bolestem. Je antiseptický a adstrigentní. Zmirňuje pocení. Jeho bylinná vůně s kafrovým podtónem je tradičně vnímána jako vůně energetické očisty, o čemž svědčí zápisy již ze starověkého Říma, kde byla tato bylina využívána při náboženských obřadech. Používá se také jako střední tón v parfumerii.
Éterický olej Šalvěj lékařská na duševní úrovni posiluje nervy, koncentraci a paměť. Upevňuje a uklidňuje mysl. Povzbuzuje při duševním a nervovém vyčerpání. Rozjasňuje náladu.
 
Je známá pro své analgetické a antiseptické účinky. Ulevuje bolestem, zejména těm menstruačním. Zmirňuje pocení a zlepšuje mírné nadýmání. V kosmetice jej využijeme v přípravcích na mastnou a aknózní pleť. Jeho adstrigentní účinky najdou uplatnění i v péči o projevy stárnoucí pokožky, tedy o vrásky a povadlost.
 
Šalvěj lékařská, latinským názvem Salvia officinalis, se vyznačuje výraznou bylinnou vůní s kafrovým podtónem. Obecně se doporučuje při meditaci a detoxu. Už od starověku je spojována s energetickou očistou. Ve starověkém Římě byla rituálně používána při náboženských obřadech k odhánění zlých sil. Přidejte si ji do difuzéru či aromalampy a masážního oleje, když si potřebujete uklidnit a upevnit mysl, uzemnit se a posílit nervy. Ovšem dávkujte opatrně – čím více kapek použijete, tím více se “utlumíte”. ( A pozor pro obsah thujonu se jí mají vyhýbat ženy těhotné, kojící, malé děti a epileptici.) Skvěle se kombinuje s levandulí, rozmarýnem, grepem a tymiánem. Na fyzické úrovni tlumí již zmiňované bolesti, zejména menstruační. Zmírňuje pocení. Má silné antibakteriální a protiplísňové účinky. Díky svým adstrigentním účinkům ji využijete v přípravě domácí kosmetiky jak na aknózní pleť, tak na stárnoucí unavenou a povadlou a perfektní je v masážních směsích na celulitidu. Postačí 9-10 kapek do 30ml nosného (rostlinného oleje). Velmi jemně vmasírujte a nechte působit.
 
Kombinace: levandule, rozmarýn, heřmánek, grep, tymián
 
Vybrali jsme pro Vás černé neprůhledné sklo s vnitřním kapátkem. Vloženo do krabičky z recyklovaného papíru. Dvojitá ochrana k zachování kvalit našich olejů do “poslední kapičky”.
 
Používejte pouze krátkodobě a v malých dávkách. Nepoužívejte v těhotenství a během období kojení, při epilepsii a vysokém krevním tlaku a u dětí. Nepoužívat vnitřně. Chraňte oči. Nepoužívat neředěné na pokožku. Uchovávejte mimo dosah dětí.
 
 
Složení (INCI): 100% Salvia Officinalis Oil
CAS: 84776-73-8/8022-56-8, EINECS: 282-025-9
 
Kompletní složení: Kompletní složení: 100%  Salvia Officinalis Oil, Linalool*, Limonene*, (*přirozeně se vyskytující složky éterického oleje)
 
Způsob výroby: parovodní destilace čerstvých květů a stébel
 
Země původu: Bulharsko
 
Tento produkt je součástí řady “Drobní zemědělci” – jeden pěstitel – jedno pole – jedna produkce. Podporujeme malé rodinné podnikání, tvrdou práci poctivých lidí.
Šalvěj se sbírá 2x ročně – v červnu a srpnu


www.biobeauty.cz
Provozovatel:
BioBeauty s.r.o.
U Pazderek 228/15
181 00 Praha 8
IČ: 26697700
DIČ: CZ26697700
informace:
objednavky@biobeauty.cz
775 280 362

Jak nakupovat
Doprava a platba
Kontakt