www.biobeauty.cz
+420 775 280 362
info@biobeauty.cz
Slezská 12 Praha 2

LOGONA L´ORIGINAL LAVAERDE / RHASSOUL MINERÁLNÍ KOSMETIKA BEZ TENZIDŮ ANEB TROCHA ALCHYMIE PRO TY, CO MAJÍ RÁDI NO POO ALTERNATIVU

LOGONA L´ORIGINAL LAVAERDE / RHASSOUL MINERÁLNÍ KOSMETIKA BEZ TENZIDŮ ANEB TROCHA ALCHYMIE PRO TY, CO MAJÍ RÁDI NO POO ALTERNATIVU.

 L´Original LavaErde je přírodní směs jílu usazená v moři na území dnešního Maroka (pohoří Atlas) přibližně před 60-70 miliony. Přestože to její název naznačuje, směs L´Original LavaErde není vulkanického původu. Název je odvozen z latinského slova Lavare = mytí, umývání a německého slova Erde = země, půda. V severní Africe byla tato směs po mnoho staletí užívána jako tradiční prostředek pro očistu pokožky a vlasů. Byla také velmi oblíbeným zbožím, které dovážely velbloudí karavany ze saharské oblasti do Indie.
Také v současné době má v Maroku význam, je tradiční součástí věna marockých nevěst, a marocký král vlastní dokonce soukromý důl, sloužící pouze pro potřeby jeho dvora. 

Alternativa bez tenzidů k šamponu a mýdlu.
 U produktů obsahujících tenzidy - šampon a mýdlo, se čistící účinek zakládá na snížení povrchového napětí vody, kdy se nečistota a mastnota odloučí a opláchne. 
Čistící účinky lavaerde se naproti tomu zakládají na fyzikálním mechanismu. Lavaerde nebo-li  rhassoul, jak se ji říká v Maroku, se skládá z iontů křemíku a magnesia, stejně jako z oxidů železa a vápníku. Při spojení s vodou se vytvoří příjemná gelová konzistence. Jemné částečky lávové země mají vlastnost „nasát“ nečistotu a přebytečný maz jako savý papír. Díky této jedinečné vlastnosti se pokožka a vlasy nikdy úplně neodmastí, jako tomu bývá u zvlášť agresivních produktů s tenzidy. Tím lavaerde nepoškodí přirozený ochranný kyselý film pokožky a nedráždí mazové žlázky. 

 Lavaerde má mnoho předností:
-           nedráždí a pokožka ji velmi dobře snáší
-           vlasy a pokožku umyjete bez poškození ochranného filmu
-           po umytí jsou vlasy hedvábně měkké, lesklé a pružné
-           při pravidelném používání se prodlužují intervaly mezi jednotlivým mytím vlasů
-           je naprosto šetrná k životnímu prostředí, neobsahuje nic, co by zatěžovalo odpadní vody
 
LOGONA L´Original Lavaerde pro rozdílné potřeby vlasů:
Lavaerde je především výborný čistící a mycí prostředek pro každý typ vlasů. Její zvláštní vlastnosti pomohou dostat jednotlivé problémy s vlasy pod kontrolu. Pokud máte lupy nebo mastné vlasy (nebo obojí) můžete dlouhodobě korigovat tyto problémy díky šetrným mycím schopnostem lavaerde, protože Vám nikdy úplně neodmastí a nepodráždí vlasovou pokožku. Při citlivé a podrážděné pokožce hlavy je lavaerde nedráždivý a velmi jemný mycí prostředek a při velmi jemných „létavých“ vlasech vlasy konečně dostanou plnost a lesk.
 
POZOR PŘEKVAPENÍ !!! Při spojení s vodou se prášek přemění na příjemnou gelovou konzistenci. Pravděpodobně si budete muset na používání lavaerde zvyknout. Na počátku budete možná postrádat pěnivý efekt, nakonec však budete muset uznat, že pocity napětí na pokožce se po mytí lávovou zemí neobjeví. Po umytí vlasů budou vlasy pevnější než po umytí běžným šamponem a po uschnutí zjistíte, jak měkké a lesklé vlasy mohou být. Tak vydržte, vaše vlasy a pokožka se Vám odmění.
 
Péče o pokožku: Lavaerde se připravuje následovně:  
•          k mytí obličeje: potřebujete jen trochu vody. Hotová pasta se jednoduše nanese na pleť, která se má vyčistit, nechá krátce působit a poté se opláchne čistou vodou. Pasta pleť nenapíná a nedráždí. Obsažené minerály dostatečně harmonizují funkci pleti. Je vhodná jak pro pleť přecitlivělou a suchou tak i pro nečistou a mastnou.
Bílá Lavaerde - Je vhodná při citlivé a suché pleti. Bílá mycí zem je obzvlášť jemná, nedráždivá a myje bez ovlivnění ochranného filmu nebo pH hodnoty pokožky
Hnědá Lavaerde – Vhodná pro normální, smíšenou či mastnou pleť.
 
•          k mytí těla: se lavaerde rozmíchá a také zde můžete přidat dle potřeby pár kapek oleje. Připravená pasta se jednoduše nanese na vlhkou pokožku a opláchne. Mimochodem děti mytí s lávovou zemí velmi baví.  Lavaerde ocení i lupenkáři.
 
Lávová zem / Rhassoul to je minimalismus v péči o vlasy bez silikonů.
Jako produkt péče o vlasy je lávová zemina součástí trendu no-poo, který je již několik let velmi populární. No-poo (místo Sham-poo) je o nepoužívání šamponu a jeho případných syntetických ingrediencí. Díky tomu by měly vlasy méně mastit, a být také zdravější a lesklejší.
Mytí vlasů lávovou hlínou má mnoho výhod: je šetrné k pokožce hlavy, přirozeně odmašťuje vlasy a stále zanechává svěží pocit. Vlasy jsou hedvábně jemné, lesklé a pružné.
Hnědá Lavaerde je vhodná pro přirozenou péči o mastné vlasy nebo lupy
Bílá Lavaerde bez železa je vhodná zejména pro jemné a slabé vlasy. Bílá mycí zem je obzvlášť jemná, nedráždivá a myje bez ovlivnění ochranného filmu nebo pH hodnoty pokožky a bez narušení přirozeného ochranného filmu vlasů. Bílá Lavaerde je bohatá na kaolín, který je velmi jemný, bezželezitý a proto světlý.  Slovo kaolín je odvozeno od názvu čínské vesnice Kaoling, kde se nachází bohaté naleziště této horniny. 
 
Jak použít při mytí vlasů? Šampon NO POO.
U středně dlouhých vlasů vmíchejte 3–6 lžic (je lepší použít dřevěnou lžíci, protože kovová může potenciálně změnit minerální strukturu) lávového jílu do zhruba dvojnásobného množství teplé vody, tím vám vznikne sametově tekutá kaše, tu nechejte krátce odstát. Toto množství můžete přizpůsobit vašim individuálním potřebám. Poté směs rozetřete do mokrých vlasů. Hmota nepění, což může být při prvním použití trochu divné. Nechte krátce působit (asi 3 - 5 minut) a důkladně opláchněte teplou vodou - ve vlasech by neměly zůstat žádné zbytky. Jedno umytí stačí. Pak můžete nanést na vlasy kondicionér pro lepší rozčesání. Vlasy sušíme obvyklým způsobem. 
Možná si budete muset počkat několik umytí, než si vaše vlasy zvyknou na novou rutinu. Pokožka hlavy a vlasy se při mytí Lavaerde úplně neodmastí, a proto nedochází k žádnému dalšímu maštění kvůli vysušení pokožky. Po několika umytích si všimnete, jak se zregulovala produkce přirozeného mazu. Z dlouhodobého hlediska se pak vlasy myjí méně často.
 
Lávová zem zanechala na vlasech šedý závoj. Co s tím?
Šedý závoj se většinou vytvoří, pokud máte tvrdou vodu. Zde pomůže tzv. „kyselý oplach“. Ten si vytvoříte smícháním 1 litru vody a 2 lžic citronové šťávy nebo jablečného octa.  Pak si vlasy po umytí lávovou zemí jednoduše opláchněte, mírný octový zápach zmizí po vysušení vlasů. A jeden bonus navíc. Vlasy jsou po „kyselém“ oplachu krásně lesklé. 
 
 
Produkty LAVAERDE / RHASSOUL (marocký jíl):

L´Original Lavaerde v práškové podobě (300g, 1000g) 
Bílá L´Original Lavaerde prášek 150g
 
L´Original Lavaerde Patchouli mycí krém 200g, minerální mycí zem bez tenzidů je vhodná při citlivé nebo nečisté pleti, při citlivé pokožce hlavy, stejně jako při tvorbě lupů a mastných vlasech.
Bílá L´Original Lavaerde Lotosový květ mycí krém 200g, minerální mycí zem bez tenzidů je vhodná při citlivé a suché pleti, stejně jako při jemných a slabých vlasech.
 


www.biobeauty.cz
Provozovatel:
BioBeauty s.r.o.
Slezská 12
120 00 Praha 2
IČ: 26697700
DIČ: CZ26697700
informace:
info@biobeauty.cz
775 280 362

Jak nakupovat
Doprava a platba
Kontakt