Konjaková houbička - růžový jíl. Pro suchou a citlivou pleť.
Jedno z tajemství alabastrové pleti Japonek - konjaková houbička na čištění pleti. Nepotřebujete k ní nic kromě čisté vody. Vyčistí, jemně odstraní starou kůži, vyživí. Konjaková houba má neutrální pH, což je pro naši pleť ideální, a je plná minerálů a antioxidantů
Je 100% přírodní, bez barviv, rozložitelná, bez přidaných látek, čistá a šetrná k životnímu prostředí.
A také je 100% funkční. Platí totiž, že 1 konjaková houbička = 3 přípravky, které nepotřebujete (mýdlo, krém, pleťová voda). Tahle je s příměsí zeleného jílu, takže je vhodná pro smíšenou pleť.
Proč ji používat? Čistí pleť bez mýdla (pleťové vody či pleťového mléka), jemně ale pečlivě odstraňuje odumřelé kožní buňky, přirozeně zvlhčuje a vyživuje pokožku - zanechává na ní ochranný film, jemně masíruje.
Když ji používáte, nemusíte používat krém ani peeling ani mýdlo. Kromě finanční úspory také nekupujete zbytečné obaly.
Proč Růžový jíl? Na citlivou a suchou pleť se hodí jíl bílý (kaolín) nebo jíl růžový (barevný je díky příměsi železa a je směsí jílů bílé a červené barvy). Jemně čistí, ale nezbavuje pleť veškeré mastnoty, takže nevysušuje a hodí se i pro suchou pokožku. Zároveň je plný minerálů a a také má antibakteriální a antiseptické účinky. Konjaková houbička je sama o sobě čistící a jemná a s růžovým jílem tvoří neporazitelnou kombinaci.
Houbička je tedy vhodná: pro citlivou a suchou pleť, k užití především na obličej, k dennímu užívání.
Doporučení k použití: Před prvním použitím ji pořádně propláchněte a promačkejte, ať nasákne maximum vody. Případně na 3-5 minut nechte v teplé vodě.
Krouživými pohyby masírujte houbou obličej - bez mýdla a čehokoli jiného. Pokud ji ale použijete s čistícím mlékem či gelem poradí si snadno i s odlíčením make-upu.
Houbu propláchněte, neždímejte! Před dalším použitím namočte do teplé vody, aby změkla.
Po použití a vypláchnutí ji zavěste, ať může rovnoměrně vyschnout. Používejte maximálně 3 měsíce a pak ji zkompostujte.
Vše, co jste chtěli vědět o výrobě a účinku konjakových houbiček a báli jste se zeptat: Konyak neboli česky Zmijovec či áronova hůl. Najdete ji v Asii, v tropických deštných pralesech, ale i v Africe a jižní Americe. Všude s ní zacházejí jinak - někde je to jen okrasná květina, někde se jedí hlízy (jsou podobné bramborám), v Japonsku se suší a dělají se z ní jednak nudle, jednak právě konjakové houbičky sloužící k pěstění a péči o pokožku. Konjak a výrobky z něj jsou tak přírodní, že přírodnější už být nemohou, a také jsou 100% rozložitelné.
V případě Kongy se výroba odehrává v Jižní Koreji na ostrově Jeju v malé továrně, kde jsou dodržovány západní pracovní podmínky a celá výroba je přísně ruční, nikde žádné stroje.
Konjaková mouka je plná dobrých věcí, obsahuje: proteiny, uhlovodíky, tuky, sodík, hořčík, vitamíny: A, E, D, B1, B2, B3, B5, B6, B12, C, mastné kyseliny, kyselina listová.