www.biobeauty.cz

Klíště Tularémie

Výrobce:
Klíště
Dostupnost:
SKLADEM
Cena za ks bez DPH
711,- Kč
Cena za ks včetně DPH
860,- Kč

Tularémie je vážné infekční onemocnění člověka i zvířat způsobené patogenními mikroby

Vyskytuje se vždy s ohniskovou územní lokalizací a na jejím přenosu se významně podílejí klíšťata. Člověk se může nakazit zpracováním masa nakažených zvířat nebo napadením infikovaným klíštětem.

Původce onemocnění: Toto závažné onemocnění je způsobeno gramnegativními bakteriemi druhu Francisella tularensis, která byla objevena již roku 1911 v USA u města Tulare (odtud její název). Tento mikroorganismus je rozšířen po celém světe a je neobyčejně odolný. Přežívá řadu měsíců v půdě či uhynulém zvířeti. Jedná se o vysoce virulentního patogena, pro nákazu vdechnutím stačí jen několik desítek buněk! Oprávněně je proto řazen mezi vysoce rizikové biologické agens, které by mohlo být zneužito pro výrobu biologických zbraní pro šíření vzdušnou cestou.

Příznaky onemocnění: Příznaky onemocnění jsou závislé na způsobu nákazy. Při vdechnutí jsou zpravidla postiženy plíce nebo i oční spojivkový vak, při styku to pak může být kůže a podkožní vazivo, dále uzliny i další vnitřní orgány. Další možná cesta nákazy je i požitím kontaminovaného masa nebo vody. V tomto případě dochází k napadení střev a vnitřních orgánů. Inkubační doba se pohybuje mezi 4 dny až třemi týdny. Projevy jsou velmi vážné, jedná se o horečnaté stavy spojené se zduřením uzlin, lézí a nekrózami jater a sleziny a může přejít i do chronické fáze. Pokud není tato nemoc adekvátně léčena, může způsobit i úmrtí.

Léčba: Terapie tularémie spočívá především v podání účinných antibiotik. Mezi účinné preparáty se řadí doxycyclin, ciprofloxacin, levofloxacin, gentamycin a streptomycin. Podle několika studií je celá řada klinicky izolovaných kmenů citlivá k uvedeným preparátům. Většina izolovaných kmenů F. tularensis je však vysoce rezistentní k beta-laktamovým antibiotikům (např. amoxycilin), která jsou u nás často používána. Tento fakt je nutno zohlednit při volbě adekvátní terapie.

Přehled výskytu infikovaných klíšťat: Na základě klíšťat vyšetřených v laboratoři Protean s.r.o. byly připraveny přehledy výskytu infikovaných klíšťat v jednotlivých krajích a okresech  přehledy výskytu infikovaných klíšťat 


Jak postupovat při objednávce vyšetření? 
Vyplňte online objednávku vyšetření.  Do poznámky uveďte BioBeauty
Tip: využijte výhod registrovaného zákazníka
Potvrzení přijetí objednávky s číslem vašeho vzorku a instrukcemi k odeslání a platbě vám bude zasláno na e-mail. Objednávku nemusíte tisknout, stačí napsat číslo vzorku na papírek vložený do obálky nebo na obálku či přímo na sáček s klíštětem.

Praze je možno klíště k vyšetření odevzdat na sběrném místě na adrese: BIOKOSMETIKA - BioBeauty, Slezská 12, Praha 2-Vinohrady v Po-Pá v čase 10-17:30 h. Zde je možné zaplatit v hotovosti.


www.biobeauty.cz
Provozovatel:
BioBeauty s.r.o.
U Pazderek 228/15
181 00 Praha 8
IČ: 26697700
DIČ: CZ26697700
informace:
objednavky@biobeauty.cz
775 280 362

Jak nakupovat
Doprava a platba
Kontakt