www.biobeauty.cz

Klíště Bartonelóza

Výrobce:
Klíště
Dostupnost:
SKLADEM
Cena za ks bez DPH
711,- Kč
Cena za ks včetně DPH
860,- Kč
Vzácněji diagnostikované bakteriální onemocnění na člověka přenášené klíšťaty a blechami především z koček a psů. 

Onemocnění způsobují bakterie rodu Bartonella, u nás je to nejčastěji druh B. henselae. Projevuje se především u oslabených pacientů postižením kůže a vnitřních orgánů.
Příznaky onemocnění: Nemoc postihuje většinou chovatele koček, osoby s oslabenou imunitou nebo bez sleziny, pacienty s jiným vážným onemocněním a skupiny osob žijící ve špatných hygienických podmínkách (bezdomovci, alkoholici a některá etnika). V místě vpichu vzniká charakteristický tmavý útvar podobný tmavšímu strupu, který se vytvoří za 5-10 dní po přisátí parazita, nebo po kočičím škrábnutí. Dochází ke zduření okolních uzlin (trvá 1 týden až 2 měsíce), které je doprovázeno horečkou po dobu 4-5 dní. Běžné bývají bolesti kloubů a svalů, bolesti hlavy, závratě bolesti zad a očí. Může dojít rovněž k zánětu spojivek, samovolnému pohybu očí a ke zvětšení jater. Bartonelly mohou být rovněž původcem zánětů srdce, infekcí oka, jater a ledvin.

Léčba: Onemocnění je při včasné diagnóze dobře léčitelné antibiotiky. V počátečním stadiu se používá doxycyklin nebo erytromycin. Bez léčby však nemoc postupuje u imunodeficitních pacientů velice rychle a často končí smrtí. Infikované kočky jsou většinou bez klinických příznaků onemocnění.

Přehled výskytu infikovaných klíšťat: Na základě klíšťat vyšetřených v laboratoři Protean s.r.o. byly připraveny přehledy výskytu infikovaných klíšťat v jednotlivých krajích a okresech  přehledy výskytu infikovaných klíšťat 


Jak postupovat při objednávce vyšetření? 
Vyplňte online objednávku vyšetření.  Do poznámky uveďte BioBeauty
Tip: využijte výhod registrovaného zákazníka
Potvrzení přijetí objednávky s číslem vašeho vzorku a instrukcemi k odeslání a platbě vám bude zasláno na e-mail. Objednávku nemusíte tisknout, stačí napsat číslo vzorku na papírek vložený do obálky nebo na obálku či přímo na sáček s klíštětem.

Praze je možno klíště k vyšetření odevzdat na sběrném místě na adrese: BIOKOSMETIKA - BioBeauty, Slezská 12, Praha 2-Vinohrady v Po-Pá v čase 10-17:30 h. Zde je možné zaplatit v hotovosti.


www.biobeauty.cz
Provozovatel:
BioBeauty s.r.o.
U Pazderek 228/15
181 00 Praha 8
IČ: 26697700
DIČ: CZ26697700
informace:
objednavky@biobeauty.cz
775 280 362

Jak nakupovat
Doprava a platba
Kontakt