www.biobeauty.cz

Klíště Babesióza

Výrobce:
Klíště
Dostupnost:
SKLADEM
Cena za ks bez DPH
645,- Kč
Cena za ks včetně DPH
780,- Kč

Onemocnění je přenášeno klíšťaty. Původcem jsou prvoci rodu Babesia, většinou druhy B. divergens nebo B. microti.

Onemocnění je přenášeno klíšťaty. Původcem jsou prvoci rodu Babesia, většinou druhy B. divergens nebo B. microti. Napadají červené krvinky pacienta, ve kterých přežívají a množí se. Toto onemocnění často doprovází lymeskou borreliózu. Postihuje většinou pacienty starší 50 let. U neléčených pacientů bez sleziny, se špatnou obranyschopností, může být úmrtnost až 50%!

Cyklus začíná sáním infikovaného klíštěte na myších.
Sporozoity pronikají do červených krvinek, kde se bezpohlavně (asexuálně) množí a posléze se přeměňují na samčí a samičí gamety.
Ty jsou opět spolu s krví nasáty dalším klíštětem, dojde k jejich spojení a vzniku organizmu, který vstupuje do slinných žláz klíštěte kde produkuje další sporozoity. U člověka dochází k infekci stejně jako u myši.
Sporozoity pronikají do červených krvinek, kde se množí a dochází k manifestaci onemocnění. U člověka ale životní cyklus parazita nepokračuje. K přenosu infekce z člověka na člověka může dojít jen krevní transfuzí.
Příznaky onemocnění: Babesióza může probíhat asymptomaticky (bez vážnějších projevů), jako mírné onemocnění nebo jako závažné onemocnění s malarickými příznaky: únavou, nechutenstvím, bolestmi kloubů a svalů, depresemi, kašlem a dušností. Pravidlem je horečka, zvětšení jater, bolesti svalů, třesavka a žloutenka. Poměrně časté jsou případy vícenásobné infekce s některým dalším onemocněním, hlavně s Lymeskou boreliózou. Průběh nemoci bývá pak mnohem závažnější - samostatném článku.

Léčba: Onemocnění je dobře léčitelné. Léky první volby jsou klindamycin plus chinin, případně azithromycin společně s atovaquone.

Přehled výskytu infikovaných klíšťat: Na základě klíšťat vyšetřených v laboratoři Protean s.r.o. byly připraveny přehledy výskytu infikovaných klíšťat v jednotlivých krajích a okresech  přehledy výskytu infikovaných klíšťat 


Jak postupovat při objednávce vyšetření? 
Vyplňte online objednávku vyšetření.  Do poznámky uveďte BioBeauty
Tip: využijte výhod registrovaného zákazníka
Potvrzení přijetí objednávky s číslem vašeho vzorku a instrukcemi k odeslání a platbě vám bude zasláno na e-mail. Objednávku nemusíte tisknout, stačí napsat číslo vzorku na papírek vložený do obálky nebo na obálku či přímo na sáček s klíštětem.

Praze je možno klíště k vyšetření odevzdat na sběrném místě na adrese: BIOKOSMETIKA - BioBeauty, Slezská 12, Praha 2-Vinohrady v Po-Pá v čase 10-17:30 h. Zde je možné zaplatit v hotovosti.


www.biobeauty.cz
Provozovatel:
BioBeauty s.r.o.
Slezská 12
120 00 Praha 2
IČ: 26697700
DIČ: CZ26697700
informace:
info@biobeauty.cz
775 280 362

Jak nakupovat
Doprava a platba
Kontakt